Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 25-01-2022
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
Saim Orhan: Türk Okulları Sayesinde BM'de Türkiye Lehine Kalkan Parmaklar Artacak
Saim Orhan, belgesel için yıllardır dolaştığı dünya ülkelerinden elde ettiği izlenimlerini Bartınlılarla paylaştı.

Samanyolu Televizyonu’nda yayınlanan Ayna isimli belgeselin yapımcı ve sunucusu Saim Orhan, Anadolu insanının azim ve gayretiyle açılan Türk okulları sayesinde Birleşmiş Milletler Toplantılarında Türkiye lehine kalkan parmakların sayısının artacağını söyledi.
Saim Orhan, belgesel için yıllardır dolaştığı dünya ülkelerinden elde ettiği izlenimlerini Bartınlılarla paylaştı. Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD)’nin Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlediği 'Dünya Turu ve İzlenimler’ konulu konferans programı ile vergi rekortmenleri ödül töreninde konuşan Saim Orhan, ilk olarak katılımcılara Ayna Programıyla ilgili Dünya ülkeleri videosunu izlettirdi. Sanayici, işadamı ve BAKİAD üyelerinin katıldığı programa Bartın Vali Yardımcısı Türker Öksüz, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Metin Tunay, Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz, Meclis Başkanı Halil Çelen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sabri Tutum, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ile birlikte 300 kişi katıldı. Derneklerinin mutlak bağımsızlığın ekonomik bağımsızlıkla mümkün olduğuna inancı doğrultusunda üyelerini sürekli daha çok üretim, daha çok istihdam, daha çok ihracat ve sürekli kalkınma odaklı bir politika izlediğini ifade eden BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, “Üretim, istihdam, ihracat ve katma değer sağlayarak kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli katkıları olan tüm üyelerimize, sanayicilerimize, işadamı ve esnafımıza huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

"DÜNYANIN HER YERİNDE OLAMAYAN TÜRKİYE, AYAKLARI ÜZERİNDE SAĞLAM DURAMAZ"
130 ülkede çekim yaptığını kaydeden Ayna programının sunucusu Saim Orhan, "Öyle ülkelere gittim ki güzel ülkemizin adını bile duymamışlar. Türkiye'den geldim dediğimde 'Öyle bir ülke var mı? Nerede?' gibi sorularla karşılaştım. Tanıyanlar da yanlış biliyor. Ülkemizi az gelişmiş ülkelerden diye biliyor. En son çekim yaptığım Zambiya'da Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye gitmek istediği için Zambiya muhalefet partilerinin kendisine karşı çıktıklarını öğrendim. Sebebini öğrenince şoke oldum. Muhalefet partileri devlet başkanına 'İlle de bir ülkeyi ziyaret edeceksen Avrupa ülkelerine git. Türkiye gibi az gelişmiş bir ülkede ne işin var. ' demişler. " diye konuştu. Türkiye’nin dünya üzerindeki ağırlığının, gücü ve saygınlığının yeterice tanıtmak ve anlatmaktan geçtiğini dile getiren Saim Orhan, “BM’de Türkiye lehine kalkan parmakların sayısını çoğaltmak, uluslar arası arenada etkinliği arttırmak, sözü dinlenen bir ülke haline gelmek, Anadolu insanının azim ve gayretiyle açılan Türk Okulları sayesinde olacaktır. Dünyanın her yerinde olamayan bir Türkiye’nin ayakları üzerinde sağlam durması mümkün değildir sözünü kendisine rehber edinip her kıtaya dağılan 10 binlerce eğitim gönüllüsü şanlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırıyor. Geçmişte çok güzel şeyler başarmış ve adını tarihe altın harflerle yazdıran bu milletin torunları yine sahneye çıkarak arkasında Anadolu İnsanının olduğu bu okullar, bu eğitim gönüllüleri gittikleri ülkelerde fahri büyükelçilik yapıyorlar." dedi. Bartınlı işadamı ve sanayicilere dünya ülkeleriyle ilgili izlenim ve hatıralarını anlatan Orhan, işadamı ve sanayicilerin yurt dışına açılmalarını önerdi. Konuşmasının ardından izleyicilere ‘Daha güzel bir Türkiye ve Dünya’ konulu video sunumu yapan Saim Orhan’a Bartın Vali Yardımcısı Türker Öksüz ve BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt tarafından Bartın’a özgü tel kırma Türk Bayrağı hediye edildi. Program vergi rekortmenlerine plaket takdiminin ardından sona erdi.2011-06-25 12:17:23facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Kanada'ya Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?
Barış Köprüleri: Türk Okulları
Ayna Yeni Yayın Dönemine Yepyeni Sürprizlerle Başlıyor
Ayna Kameramanının Çilesi...
İngiltere'de Dil Ve Üniversite Eğitimi
Saim Orhan Finikelilere DünyaTuru Yaptırdı
Saim Orhan Sevgi Okullarını Göz Yaşları İçerisinde Anlattı...
Saim Orhan
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009