Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 25-01-2022
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
Saim Orhan'a "Evliya Çelebi" Ödülü
9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Komitesi, 'Evliya Çelebi' özel ödülünü uzun yıllardır yaptığı başarılı programıyla adından sıkça söz ettiren Ayna programının yapımcı ve sunucusu Saim Orhan’a verdi.

Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşen şiir finali törenine çok sayıda izleyici katıldı. İstiklal Marşı ile başlayan geceye öğrencilerin şarkıları ve halk oyunları gösterileri renk kattı. Davetliler de geceye büyük ilgi gösterdi. Yabancı öğrencilerin okuduğu şiirler katılımcılardan büyük alkış aldı.
Türkiye’de alanında tek ve "Türkiye’nin en çok seyredilen yerli belgeseli" Ayna programının yapımcısı ve sunucusu Saim Orhan’a bu muhteşem gecede ‘Evliya Çelebi’ özel ödülü takdim edildi.  Başarılı sunucu ödülünü İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özkan’ın elinden aldı.

Türkiye’nin en uzun soluklu gezi- belgesel programı Ayna'nın yapımcı ve sunucusu Saim Orhan ödülünü alırken şunları söyledi: “Dünyanın farklı renklerini, farklı coğrafyalarını sizlerin ekranlarına getirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kimi zaman buzulların kalınlığının 3 bin metreyi bulduğu Grönland’tan sizlere seslendik. Kimi zaman güneşin batmadığı Norveç’in Nordcap bölgesinden sizlere seslendik. Kimi zaman  Brezilya’da Amazonlardan seslendik.  Ama hep size en iyiyi, en güzeli sunmaya gayret ettik.  Çünkü bizim insanımız en güzeline layık dedik.  Ve gittiğimiz her yerde de şöyle geriye dönüp baktığımızda 130 ülkede çekimler yapmışız ve 1 milyon 200 bin km yol kat etmişiz.  Ama şunu söyleyeyim gittiğimiz o 130 ülkenin  130’unda da Anadolu’nun iftihar tablosu Türk Kolejlerini bulduk değerli misafirler.  Ne mutlu Anadolu’nun sıcaklığını taa uzaklara götürenlere… Ne mutlu Türkçemizi o topraklara yayanlara…  Ne mutlu ülkemizin adını o topraklarda duyuranlara…  Ve ne mutlu ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıranlara…”

Prof.  Dr. Mustafa Özkan gecede yaptığı konuşmasında; ‘Bu yılın Evliya Çelebi yılı ilan edilmesi boşuna değilmiş. Evliya Çelebiler sadece tarihte değil günümüzde de bu geleneği devam ettiriyor. Üstelik Evliya Çelebi’nin gezdiği yerlerden daha  çok ülkeler, daha çok km.ler  kat ederek dünyayı dolaşmış ve görsel malzemeyle üstelik, bunu bize aktaran kardeşimize çok teşekkür ediyorum.’ dedi. 2011-06-25 12:03:44facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 1 Bütün yorumlar...
süleyman 2011-12-04 20:23:15 - 
saim orhan. siz hayatımda gördüğüm en mükemmel sunucusunuz.aynayı her gece kaçırmadan izliorum iyi yayınlar allaha emanet olun


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Kanada'ya Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?
Barış Köprüleri: Türk Okulları
Ayna Yeni Yayın Dönemine Yepyeni Sürprizlerle Başlıyor
Ayna Kameramanının Çilesi...
İngiltere'de Dil Ve Üniversite Eğitimi
Saim Orhan Finikelilere DünyaTuru Yaptırdı
Saim Orhan Sevgi Okullarını Göz Yaşları İçerisinde Anlattı...
Saim Orhan
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009