Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 25-01-2022
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
Saim Orhan Dünyadan İzlenimlerini Fatsalılarla Paylaştı
Fatsa Umut Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin davetlisi olarak Fatsa'ya gelen Samanyolu TV'nin "Ayna" programı yapımcısı ve sunucusu Saim Orhan gezdiği ülkelerle ilgili izlenimlerini paylaştı. Programda ayrıca Türk Kolejlerinde okuyan Endonezyalı kızların okudukları şiirler ve ilahiler beğeniyle dinlendi.

Cem Düğün Salonunda gerçekleşen programa Fatsalıların ilgisi yoğun oldu. "Ayna" programı sunucusu Saim Orhan yaptığı konuşmada Türkiye'nin adının dünyada duyurulabilmesi için daha fazla çalışmak gerektiğini söyledi. Orhan, "Ayna ekibi olarak bugüne kadar yaklaşık 120 ülkeye gittik. Afrika'da ve Uzakdoğu'da birçok ülkede Avrupalı ülkelerin dilleri konuşuluyor. Bugün 10 milyon nüfuslu Portekiz'in dilini 190 milyon nüfuslu Brezilya konuşuyor." dedi.

Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu, yurt dışına çıktığında daha iyi anladığını belirten Orhan "Öyle ülkelere gittik ki, sıcaktan hiçbir iş yapamıyoruz. Bulaşıcı hastalık tehlikesi var. Terör tehlikesi var. Gittiğimiz o ülkelerde Türk Kolejlerini gördük, dil kurslarını gördük. Buradan giden insanlarımız hiçbir şikayette bulunmadan oralarda bizim bayrağımızı gururla dalgalandırıyorlar. Bizim kültürümüzü yaşatıyorlar. Dünyada kendini tanıtamazsan pasaportunun değeri yok. Bize vize üzerine vizeler uyguluyorlar. Daha dün kapımıza gelip bizi Almanlar'dan kurtarın diyen Fransızlar bize bugün vize uyguluyor. Türkiye Allah'ın izniyle dünyada hak ettiği yerde bir gün mutlaka olacak. Bu da kendini daha fazla tanıtarak olacak." diye konuştu.



2011-01-21 18:06:58



facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 3 Bütün yorumlar...
zülfiye 2012-03-12 19:51:55 - 
programınızı çok beğeniyorm.çok kaliteli bir program teşekkürler..

hayati atılmış 2011-05-09 18:02:38 - 
ne kadar güzel bir program yapıyorsunuz. tarihimizden tutun da yemeklerimize kadar. ben ve ailemin yurtdışına çıkma olanagı kesinlikle yok. sayenizde saim bey ve ekibine minnetarız.dünyayı göremiyecegimiz yerleri görüyor ve hakkında bilgiler ediniyoruz.Ayna programının tamamını kaçırmadan pazar sabahları kahvaltı eşliginde ailece izliyoruz.programınızın devamını diliyoruz.aslında yoruma gerek yok. diger kanalların büyük,küçük çöpçatan kanalarının nekadar boş oldugunu harcanan elektirik ve potansiyel enerjinin israfı konusunun yorumunu degerli büyüklerimize sunuyorum.ülkemizin nimetlerini, dinimizin, insanlarımızın,kültürümüzün degerini sizin yapımlarınızı izledikten sonra çok daha iyi anlıyoruz. siz ve yapımcı ekibinize çook teşekkür ediyor, programlarınızın devamını sabırla bekliyoruz.Gebzeden ATILMIŞ AİLESİ.

serhat 2011-02-25 20:43:45 - 
Mükemmel bir program, başarılarının devamını dilerim..Mümkünse saim bey in en çok etkilendiği ülkeyi öğrenmek istiyorum..


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Kanada'ya Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?
Barış Köprüleri: Türk Okulları
Ayna Yeni Yayın Dönemine Yepyeni Sürprizlerle Başlıyor
Ayna Kameramanının Çilesi...
İngiltere'de Dil Ve Üniversite Eğitimi
Saim Orhan Finikelilere DünyaTuru Yaptırdı
Saim Orhan Sevgi Okullarını Göz Yaşları İçerisinde Anlattı...
Saim Orhan
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
 



BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


Belarus



Cibuti



Kanada 2014



Botswana



Süleymaniye



Maputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1



Hong Kong-2



Hong Kong-1



Makau



Belarus



Panama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları



 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009