Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 28-01-2022
AYNA BU HAFTA KOLOMBİYA'DA Cumartesi 23:00
 
   
AYNA BU HAFTA KOLOMBİYA'DA
Cumartesi 23:00

Ayna bu hafta Amerika kıtasına gidiyor ve bir Latin Amerika ülkesi olan Kolombiya’yı getiriyor ekranlarınıza.

Türkiye’den yaklaşık olarak uçakla 15 saat uzakta bir ülke. Tanıdık olmadığımız topraklar. Adet, gelenek, görenekleri ve yemek kültürü ile farklı bir ülke. Kolombiya insanının yüzde 58’si mestizo, yüzde 20’si beyaz, yüzde 14’u melez ve yüzde 4’ü siyah. Geriye kalanlar ise diğer gruplardan oluşuyor. Ülkede 85 farklı etnik grup var.

Ayna rotasını turistik şehir Kartehena’ya çeviriyor. Bu şehir kendine özgü tarihi yapılarıyla, doğal güzellikleriyle  ve sıcak kanlı insanlarıyla sıcacık. Faytonlarıyla meşhur şehirde, Ayna ile bir fayton turu yapma imkanınız da olacak.

Panaka hayvan çiftliğine gidiyoruz şimdi de. Bu çiftlikte dünyanın başka hiç bir  yerinde göremeyeceğiniz ilginç hayvanlar bekliyor sizi. Çiftlikteki ilk durağımızda dünyanın en küçük tavukları ile karşılaşıyoruz. Tavuktan çok civcive benzeyen bu tavukların civcivleri ise şaşırtıcı küçüklükte.  Dünyada sadece Kolombiya’da bulunan at ile zebra karışımı “zebraat”lar yine bu çiftlikte görebileceklerinizden. Son olarak dünyanın en küçük atını görüntülüyoruz. Yerden yüksekliği sadece 60 cm olan bu at  çiftliğin en dikkat çeken hayvanlarından.

Ayna bu akşam dünyaca ünlü Kolombiya kahvesinin, bahçelerden fincanlara varıncaya kadar ki öyküsünü ekrana getiriyor. Kolombiya’nın verimli topraklarında kahve toplayan işçileri görüntüleyen Ayna ekibi kahve toplamanın inceliklerini ekrana getiriyor.

Ayna bu kez Kolombiya dağlarında yol alıyor. Hedefinde altın madenleri var.
Altın damarı bulunmuş ve o damardaki kayalar çıkartılıyor. Her taraf kapkaranlık. Aydınlatma sadece baslardaki şapkaya takılmış karpitin yanmasıyla sağlanıyor. Zaman zaman yaşadıkları göçükler onların hayatını daha da tehlikeye sokuyor. Ekmek parası için canla basla çalışıyorlar. Hedef sarı renkteki madeni çıkarmak. Belki kimileri için mezar oldu bu karanlık tüneller…Beklide bir daha çalışma arkadaşlarını göremedi bu altın damarında çalışan işçiler….2010-09-28 09:32:20facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 5 Bütün yorumlar...
ERDAL ÖZEL 2011-10-30 15:23:50 - 
s.a program olarak sevdiğim bir yapıt.İnsanlarımıza dünya üzerindeki ülkelerin , kültürleri-yaşıyış biçimleri-ticaret için yapı taşlerı-görmediğimiz bitkisel ürünlerin ve canlıların ekrana taşınması bakımındada faydalı geçtiğini düşünüyorum.Ülkemiz ve insanımız için bu programdan çok anlamlı bilgileri ve yaşanmışlıkların dersini çıkartmamız mümkündür.En son programda ki ülke kolombiya nın video sunu rica edeceğim. teşekkürler saim orhan bey e ve tüm ayna grubuna

EYÜP AYDOĞAN 2011-03-02 21:15:12 - 
Merhaba. ilk öncelikle şunu açık bir şekilde belirtmek istiyorum, ayna proğramı bana çok faydası oluyor kültür açısında hepimiz başta ekonomi olmak üzere bir çok nedenlerle bırakın burdakı tüm ülkeleri hayatamız boyunca tek bir ülkeye bile gidip gezemiyoruz doya doya hatta türkiye yi bile bir çok yerini göremezken ayna proğramı ve sizlerin sayesinde gitmiş gibi gezmiş gibi bir hisse bir bilgi birikimine kapılıyorum sonsuz teşekkür ederim. ayrıca bu sitenizde eski yada yeni gittiğiniz ülkelerin görüntülü olarak izleyemiyoruz galiba bu sorunu giderirseniz sevinirim. sonsuz saygılarımla.

oya çakmakçı 2010-11-30 19:47:08 - 
tek kelimeyle harika...


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SİLİKON VADİSİ'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALİLAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SİZLERE
AYNA BU HAFTA BOTSWANA'NIN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009