Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 13-04-2024
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
(yeni) Cumartesi 23:00

Heyecanla beklediÄŸiniz Ayna'nın yeni bölümleri farklı coÄŸrafyalar, yeni kültürler, ilginç konular ve daha önce hiç görmediÄŸiniz karelerle ekranlarınıza geliyor. Yeni serüvenlerimizde de bizimle gezin ve daha önce hiç keÅŸfedilmemiÅŸ hayatları bizimle keÅŸfetmenin zevkini çıkarın. Ayna yeni bölümleriyle her Cumartesi 23:00'da Samanyolu Televizyonu ekranlarında sizlerle olmaya devam ediyor.

Ayna yeni yayın dönemine Avrupa'da bir ülke ile baÅŸlıyor. Ülkemizde Beyaz Rusya olarak bilinen Belarus'u hep birlikte geziyoruz.

Traktörün tekerleÄŸi tamamen demirden.

BaÅŸkent Minsk'ten yola çıkıyor ve Belarus kültürünü daha iyi tanıma adına Dudutki kültür köyüne geliyoruz. Kültür köyünde sergilenen tarihi araçlardan dikkatimizi en çok 1935 model traktör çekiyor. Traktörün tekerlekleri tamamen demirden. Ayrıca tekerleÄŸe yine demirden diÅŸler de eklenmiÅŸ. Kültür köyü gezimizde keten dokuma, arıcılık, demircilik gibi Belarus kültürüne ait bir çok aktiviteyi bizzat yerinde ve canlı olarak izliyor, farklı enstrümanların çıkardığı sesleri dinliyoruz.

Ayna kalaÅŸnikof, tanksavar ve makinalı tüfek ile yaptığı atışlarla yürekleri hoplattı!

2. Dünya Savaşı sırasında çok sayıda kayıpların yaÅŸandığı Stalin hattının Minsk cephesini sizler için geziyoruz. Siperlerin arasında dolaşıyor, top namlusuna nasıl mermi sürüldüÄŸünü öÄŸreniyor, tankları inceliyor, otomatik silahlarla atışlar yaparak kendimizi adeta savaÅŸ yıllarında hissediyoruz. Makinalı tüfek ile yaptığımız atışlara kameramız bile dayanmıyor. Bu sıra dışı deneyimi bizimle yaÅŸamak için Ayna'da kalın.

Belarus'da çorbalar yazın soÄŸuk içilliyor.

Belarus'un meÅŸhur yemeklerinin sunulduÄŸu bir sofraya konuk oluyoruz. Belarus yemek kültürünün ana sebzesi patates. Hemen hemen her yemeÄŸe patates konuluyor. Çorbaları ise yazın soÄŸuk ikram ediliyor. Ana yemeklerden salatalara, mezelerden çorbalara, turÅŸulardan tatlılara kadar çeÅŸit çeÅŸit Belarus yemeklerinden oluÅŸan sofrayı sizler için tanıtıyoruz. Bizden bir hayli farklı olan yemekleri ilgiyle seyredeceksiniz.

Minsk'de Türkçe konuÅŸan Belaruslularla karşılaşıyoruz.

BaÅŸkent Minsk'de faliyet gösteren Dostluk, Dil ve Kültür Merkezi Belaruslulara dilimiz Türkçemizi öÄŸretiyor. Türkiye'den uzaklarda Belaruslulardan Türkçe ÅŸarkılar ve ÅŸiirler dinlemek gurur verici doÄŸrusu. ÖÄŸrenciler mikrofonlarımıza Türkiye'yi ve Türk insanını ne kadar sevdiklerini anlatıyorlar heyecanla.

33 katlı bir binadan çekimlerini gerçekleÅŸtirdiÄŸimiz baÅŸkant Minsk manzarası, ÅŸehrin sembollerinden göz yaşı adası, baÅŸkenti sokak sokak gezmek için kullandığımız ÅŸehir otobüsleri, metrolarda ÅŸarkı söyleyen sokak sanatçıları, geleneksel Belarus giysileri, Devlet Halk Dansları Grubundan Ayna'ya özel geleneksel dans gösterisi ve daha fazlası Belarus bölümümüzde seyredeceÄŸiniz karelerden sadece bazıları. Ayna'nın bu ÅŸirin ülkedeki yeni macerasında buluÅŸmak üzere.

 Belarus bölümümüzün fragmanını izlemek için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=wtqr1Yl7hhw2015-09-14 12:14:45facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 1 Bütün yorumlar...
Sezgin akbaba 2016-01-31 18:32:09 - 
Teşekkür ederim Malatya yadan slm.lar


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SÄ°LÄ°KON VADÄ°SÄ°'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALÄ°LAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SÄ°ZLERE
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009