Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 28-01-2022
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
Gezginlerden Çağın Gezginine
Ayna bu yayın döneminde de yeni bölümleriyle ekranları aydınlatmaya devam ediyor. Bugüne kadar sayısız ödül alan Saim Orhan, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Gezginler Kulübünün "Yılın en iyi gezi programı" ödülü bu yıl da Ayna’nın oldu.

5 Ekim Çarşamba akşamı Gezginler Kulübü ve Özbekistan Başkonsolosluğunun ortak çalışmasıyla bir Özbek gecesi düzenlendi. Armada Otelde  gerçekleşen törene Sanatçı Emel Sayın,  Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov ve Gezginler Kulübünün üyeleri katıldı. Tören fotoğraf Sanatçısı  Hacer Karanlık’ın  Özbek saydam gösterisiyle başladı. Gezginler Kulübünün bazı üyeleri gezi anılarını konuklara paylaşırken, Zeliha Sunal da Özbekçe bir şarkıyla geceye renk kattı.  

Saim Orhan "Yılın En iyi Gezi Programı" ödülünü sanatçı Emel Sayın’ın elinden alırken şunları söyledi; “Hem Emel Hanıma hem de Özbekistan Başkonolosu Abrar Beye çok teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar geri dönüp baktığımızda Ayna Programı olarak 130 ülkede çekimler yapmışız. Ve kilometre olarak da 1 milyon 200 bin km yol kat etmişiz. Bu dünyayı yaklaşık olarak 30 defa turlamak demek. Kimi zaman sizlere Madagaskar’dan, Mauritius adasından,  kimi zaman taa uzaklarda Papua Yeni Gine’den, kimi zaman güneşin batmadığı Norveç, Nordcapp, kimi zaman buzulların kalınlığının zaman zaman 3 bin metreyi bulduğu, ki bu 3 km yapar, Grönland'dan sizlere seslendik. Brezilya’da  Amazonlarda anakondaların olduğu coğrafyalarda dolastık. Ama sizlere hep en iyiyi, en güzeli sunmak için gayret sarf ettik. Çünkü bizim seyircimiz en iyisine, en güzeline layık diyoruz. Yarın da yolcuyuz. Buradan Los Angeles’a oradan da Hawaii’ye geçeceğiz. Ve sizlere farklı diyarları, farklı coğrafyaları yine dolaştırmaya devam edeceğiz.  Bu ödül için de çok çok teşekkür ediyorum. Türkiye Gezginler Kulübü ödülü bizim için çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Ve çok değerli sanatçımızdan, değerli konsolosumuzdan da bu ödülü almanın bizim için ayrı bir anlamı var. Değerli Hocam Orhan Kural Beyefendiye de  ayrıca çok teşekkür ediyorum. Siz Gezginler kulübünün değerli üyelerine de en derin sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum değerli seyirciler.”

Özbekistan Başkonsolosu  Abror Gulyamov  Emel Sayın’a Özbek ve Türk Halkları Özel Ödülünü takdim ederken, Sanatçıya Özbek kaftanı giydirildi. Ödül töreninin ardından konuklara Özbek pilavı ikram edildi.2011-10-06 16:12:38facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Bu yıl ki Evliya Çelebi Ödülleri Saim Orhan’a
Gezginlerden Çağın Gezginine
Burç Eğitim Kurumlarından Yılın En Beğenilen Gezi Programı Ayna
Saim Orhan'a
En Beğenilen Gezi Programı
Ayna Yine En İyisi Seçildi
Yılın En İyisi Seçildi
Ödül Üzerine Ödül Alan Ayna'ya Bir Ödül Daha
Yılın En İyi Belgesel Programı Yine Ayna
Ayna Açık Ara Önde Yılın Belgesel Programı Seçildi
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009