Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 28-01-2022
AYNA BU HAFTA PARAGUAY'DA Cumartesi 23:00
 
   
AYNA BU HAFTA PARAGUAY'DA
Cumartesi 23:00

Ayna yine bize yabancı olan topraklardaki yolculuğuna devam ediyor. Bu hafta Güney Amerika ülkesi Paraguay’ın Ciudad Del Este şehrini gezeceğiz.
 
Ipakarai Paraguay’ın en büyük gölü.
Bu göl başkente 30 km uzaklıkta. Çevresinde güzel oteller ve yazlık evler var. Ipakarai gölünü sizler için görüntülüyoruz.

Dostluk köprüsü Brezilya’yı Paraguay’a bağlıyor.

Ciudad Del Este şehrinde ilginç bir noktaya geliyoruz. Panana nehri üzerindeki El Puente Dela Amistad yani Dostluk köprüsündeyiz. Bu köprü hem yaya hem de araç trafiğine açık.  Paraguay – Brezilya sınırını belirleyen bu köprüde pasaport kontrolü yapılmıyor. Paraguay’da vergi oranları çok düşük olduğu için Brezilya’dan insanlar alışveriş yapmak için Paraguay’a geliyorlar. Aldıkları malları da dostluk köprüsünden karşıya geçiriyorlar. Akla gelen gelmeyen irili ufaklı çok sayıda ürün geçiriliyor karşıya. Kimisi elinde zar zor taşıyor, kimisi başında, kimileri de araçlarının bagajlarını ağzına kadar doldurup öyle geçiyorlar. Brezilyalılar köprüyü geçer geçmez götürdükleri bazı ürünleri iki katı fiyatına satabiliyorlar ülkelerinde.

Ülkeler arası dünyanın en kısa seyahatini gerçekleştiriyoruz.
Paraguay – Brezilya sınırını Dostluk köprüdeki sarı çizgi belirliyor. Bu köprüde bir adımda Paraguay’dan Brezilya’ya geçiyoruz.  İşte ülkeler arası dünyanın en kısa seyahati bu olsa gerek.

Seyyar dövizciler sokaklarda iş başında.
Ciudad Del Este şehrinde sokakta ellerinde destelerle para tutan seyyar dövizcileri görüyoruz. Yol kenarına oturmuşlar müşterilerini bekliyorlar.  Biz de 100 Doları Paraguay parası Guaraniye çevirmek istiyoruz. 100 Dolar karşılığında 412 bin Guarani alıyoruz.

Genç erkekler şampiyonu boğa 900 kg ağırlığında.
Paraguay’da boğalar arası yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmalarda şampiyon olmuş görkemli boğaları sizler için görüntülüyoruz. Bu boğaların ağırlıkları 1 tona kadar çıkabiliyor.

İlkel şartlarda yaşayan Guarani köyünü ziyaret ediyoruz.
Baraka tarzı evlerde yaşan bu insanlar karınlarını doyurma mücadelesi veriyorlar. Yerde ateş yakarak avladıkları hayvanları pişiriyorlar. Suyu ise kuyudan çekerek kovalarla evlerine taşıyorlar. Paranın kullanılmadığı bu köyde insanlar takas usulü ile alışveriş yapıyorlar. Yetiştirdikleri ürün karşılığında kendi ihtiyaçları olan malları alıyorlar. İşte 21. yüzyılda bir Paraguay gerçeği…

Paraguay 3. bölümümüzün fragmanını izlemek için tıklayınız: http://www.youtube.com/watch?v=SGmRGL7nBOc&feature=youtu.be&a2014-03-24 16:05:08facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 3 Bütün yorumlar...
arzu 2014-03-28 22:44:02 - 
Ayna programini severek izliyorum. Seyircilere hep baska ulkeleri tanıttiniz bir degisiklik yapin yasadigimiz turkiyeyi dunyaya tanitan bir ayna prpgrami yapmanizdir.ulkemizintanitimi cok onemli bu hafta ayna turkiyde demenizdir saim orhan size hayranim vesizi seviyorum gercekten saygili ogretmen olup ben sizin talebeniz olmayi cok arzu ederdim Sizinle tanismak isterim Allahin selam izerimize olsun

salih bobur 2014-03-26 15:40:02 - 
paraguay ilginç ülke

ramazan 2014-03-25 13:39:22 - 
Selam sayim bey ayna programını severek izliyorum ülkeler hakkında sizden bayagı seyler ögreniyoruz bu programda başarıların devamını bekliyorum simdiden teşekkürler


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SİLİKON VADİSİ'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALİLAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SİZLERE
AYNA BU HAFTA BOTSWANA'NIN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009