Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 28-01-2022
AYNA BU HAFTA MOZAMBİK TÜRK KOLEJİ'NDEN SESLENECEK SİZLERE (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
AYNA BU HAFTA MOZAMBİK TÜRK KOLEJİ'NDEN SESLENECEK SİZLERE
(yeni) Cumartesi 23:00

Ayna bu hafta Mozambik’te ülkemizi temsil eden,  bayrağımızı dalgalandıran ve güzel ahlaklı yeni nesiller yetiştiren Uluslararası Söğüt Türk Kolejinden seslenecek sizlere.

Türk Koleji ilk olarak 2003 yılında Maputo’da eğitim hayatına başlar. Velilerin yoğun ilgisi neticesinde 2008 yılında Maputo’ya yakın bir başka şehir olan Matola’da 22 dönümlük arazi üzerine kurulan yeni ve modern binasına taşınır. Türk işadamlarının samimi yardımlarıyla yapılan kolejin bugün  1000 civarında öğrencisi bulunuyor.

Kolej katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda bir çok madalya  kazanarak Mozambik’de en çok rağbet gören okul unvanını da  almıştır.

Uluslararası Söğüt Kolejinde katıldığımız Türkçe dersi çok zevkli geçiyor. Türkçeyi çok güzel öğrenen öğrenciler bizim için Barış Manço’dan bir parça seslendiriyorlar.

Halk oyunlarımızdan örnekler sunan, şiirler okuyan öğrenciler  Türkiye ziyareti anılarını mikrofonlarımıza anlatıyorlar. 

Kendisini ziyaret ettiğimiz Mozambik’in  ünlü ve saygın isimlerinden emekli General Atanasio Salvador M’tumuke,  ülkesinde yıllardır eğitim faaliyetlerinde bulunan Türk Koleji, onların idarecileri ve öğretmenleriyle ilgili övgü dolu sözler söylüyor.

Mozambik Meclis Başkanı Veronica Makamu Uluslararası Söğüt Kolejinin velilerinden.  İki çocuğu da Türk Kolejinde eğitim alan Meclis Başkanı mikrofonlarımız aracılığı ile Söğüt Kolejini destekleyenlere teşekkürlerini iletiyor.

Kolejde fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, konferans salonu, bilgisayar laboratuarları, kütüphaneler, revir, spor salonları ve yemekhane mevcut.  Farklı milletlerden öğrencilerin aynı sıralarda eğitim gördüğü okulun tüm sınıfları akıllı tahta, klima, zengin donanım ve materyale sahip.

Mozambik ve Türkiye arasında bir köprü vazifesi gören Uluslararası Söğüt Türk Koleji kurduğu modern eğitim yuvasında Türkiye’yi  ve Türkçeyi  seven yeni nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

Mozambik Türk Koleji bölümümüzü 31 Mayıs Cumartesi akşamı Gabon bölümümüzün hemen arkasından Samanyolu Televizyonu ekranlarından seyredebilirsiniz.2014-05-29 15:55:19facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SİLİKON VADİSİ'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALİLAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SİZLERE
AYNA BU HAFTA BOTSWANA'NIN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009