Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 16-05-2022
AYNA BU HAFTA TANZANYA'DA (yeni) Cumartesi 23:20
 
   
AYNA BU HAFTA TANZANYA'DA
(yeni) Cumartesi 23:20

Afrika’nın doğusuna çeviriyoruz rotamızı bu hafta. Beyaz Kumsalları, çeşit çeşit tropikal meyveleri, Serengeti safarileri, gülümseyen insanları, Afrika’nın en yüksek dağı olan Klimanjaro, Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en derin gölü olan Tanganika ve 130’dan fazla kabilesiyle çok farklı bir ülke olan Tanzanya’dayız.

Öküz ve eşeği yan yana çifte koşmuşlar
Dar-üs Selam’dan safariler diyarı Serengeti’ye gitmek üzere  yola çıkıyor ve yaklaşık 1 saatlik bir uçuştan sonra Klimanjaro havalimanına iniyoruz.  Karayoluyla yolumuza devam ediyoruz. Yol üzeri hep ilginçliklerle dolu.  Ciyangombe bölgesinde tarlalarını çift süren çiftçileri görüyoruz. Eşek ve öküzü yan yana bağlamışlar ve çift sürme işlemini böyle devam ettiriyorlar. 

Safariler diyarı Serengeti vahşi hayvanların ana vatanı
Özel olarak üretilmiş üstü açık aracımızla vahşi hayvanların dünyasına doğru bir yolculuk yapıyoruz. Uçsuz bucaksız alanlarda karınlarını doyuruyor filler. Yol boyunca çok sayıda geyik ve ceylan sürüsüne rastlıyoruz. Leopar ise hayvanlarla dolu Serengeti’de nasibini aramaya çıkmış. Yolumuza zebra, sırtlan, deve kuşları ve su aygırları çıkıyor. İşte burada da ormanlar kralı aslanlar var. Aslanların karınları tok ve dinleniyorlar.

Serengeti’nin tam ortasında lüks oteller var
Genelde Amerikalı ve Avrupalı zengin turistler konaklıyor bu otellerde. Mükemmel bir Serengeti manzarasına sahip olan bu lüks oteller müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Vahşi hayvanların arasında bir gece konaklamak bile farklı bir deneyim doğrusu. Özellikle geceleyin sessizliğin sesini dinlemek mümkün buralarda.

Masai kabilesinin evlerinde baca yok
Bir Masai köyüne geliyoruz. Bize bir karşılama töreni hazırlamışlar. Kendilerine özgü şarkılar söyleyip, zıplama hareketleriyle dans ediyorlar. 123 kişinin yaşadığı köydeki evlerden bir tanesine giriyoruz. Küçücük evlerini ağaç dallarıyla yapmışlar ve üzerlerini de otlarla kapamışlar. Pencerenin olmadığı evin içi karanlık. Evin ortasında yemeklerini pişirdikleri odun ateşi var ancak dumanın dışarı çıkabileceği bir baca yok. Evde yemek pişerken tamamen duman altında kalıyor ev sakinleri. Hayat bu küçücük evde sürüp gidiyor onlar için.

Sönmüş bir volkanı seyrediyoruz tepesinden
Ngorongoro Kraterine geliyoruz. Dev bir çanak görünümünde eski bir yanardağ ağzı burası. Bu güzel manzarayı seyrediyoruz tepeden. 260 km karelik bir alanı kaplıyor Ngorongora krateri. Bir sürü hayvan bu geniş alanda yaşıyor.2011-04-04 10:59:57facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 1 Bütün yorumlar...
halit 2011-04-10 14:16:11 - 
sizi tebrik ederim izlenmek kaygısıyla cıvıtmıyorsunuz insanlara doğal olarakta birşeylerin izlettirilebileceğini kanıtlıyorsunuz bunu aldığınız ödüllerle pekiştiriyorsunuz bu vesile ile arkanızda duran kanalınızıda tebrik ederim.(gittiğiniz seyahatlerden sağ salim ailenize kavuşabilmeniz dileği ile)kolay gelsin


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SİLİKON VADİSİ'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALİLAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SİZLERE
AYNA BU HAFTA BOTSWANA'NIN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009